Gięcie metali - jak to działa?
Nasze usługi obejmują w szczególności obróbki blacharskie, takie jak gięcie blach o długości aż do 6400 mm i grubości 2 mm. Z blachy płaskiej, poddanej procesowi gięcia dostarczamy odpowiednio zgięte według Twojego projektu produkty.

Kontaktując się z naszym kierownikiem produkcji mogą Państwo uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie zamówienia.
690 069 033
Wybierz jeden z gotowych szablonów lub opisz nam swoją wizję. Po złożeniu zapytania niezwłocznie zabieramy się do wyceny twojego projektu.


Etap produkcji
Po Twojej akceptacji wyceny twój projekt trafia do działu produkcji, gdzie przy użyciu najnowszego sprzętu o dużej wydajności z należytą dokładnością wykonujemy Twoje zamówienie.
Proces zakończony!
Po zakończonym etapie produkcji otrzymujesz informację, że towar jest już gotowy. Następnie zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dostarczamy wyrób lub odbierasz go sam.


Oprócz samego gięcia blachy jesteśmy w stanie przy użyciu nowoczesnego sprzętu oraz doświadczonej kadry zamontować wyprodukowaną obróbkę. Oprócz samej obróbki oferujemy również sprzedaż blach płaskich z możliwością modyfikacji wymiarów.
Wyślij wiadomość
Technologia gięcia blach
Gięcie blachy realizowane jest w oparciu o odpowiednie maszyny oraz technologię, która gwarantuje doskonałą jakość produktu finalnego. Proces umożliwia precyzyjne formowanie kształtu, pozwalając na trwałe odkształcenie, nie naruszając spójności metalu.
Technologia gięcia blach obejmuje trzy metody obróbki. Wybór odpowiedniego sposobu uzależniony jest od tego, co zostanie wytworzone. Wyróżnia się obróbki, takie jak:
- gięcie na prasach, wykorzystywane w procesie obróbki blach,
- gięcia z wykorzystaniem walców, które pozwala wytworzyć specjalistyczne rury oraz zbiorniki,
- gięcie przez przeciąganie, które stosowane jest w procesie produkcji rur, taśm blachy oraz kształtowników.
Gięcie blach CNC
CNC jest jedną z technologii wykorzystywanych w procesie gięcia metali. W tym celu stosowane są specjalistyczne maszyny CNC, czyli Computerized Numercial Control, wykorzystujące skomputeryzowany proces wytwarzania przedmiotów.
W obrębie procesu wyróżnia się 3 fazy działania, jak:
- projektowanie komputerowe (CAD),
- przetwarzanie projektu na kod sterowania zrozumiały dla maszyny (CAM),
- właściwe przetworzenie CNC.
Technologia posiada wiele zalet, wśród których wymienić można szybkość wykonania oraz wysoką precyzję wyginania blach. Zastosowanie maszyn CNC umożliwia uzyskanie powtarzalności kształtu.
Krawędziowe gięcie blach
W naszej firmie wyginanie blachy wykonywane jest dzięki nowoczesnej maszynie numerycznej JORNSJB-150.
Obróbka blacharska stosowana jest przy budowie obiektów, w których wykorzystana została płyta warstwowa. Wówczas niezbędne jest wykonanie wykończeń krawędzi budynku, a także maskowania śrub montażowych, pasów nad i podrynnowych, okapów, parapetów, rynien, rur spustowych czy kanałów ściekowych.
Nasza oferta obejmuje:
- wyginanie blach – typowych i nietypowych obróbek blacharskich, o maksymalnej długości wynoszącej 6400 mm,
- wykonywanie profili zimnogiętych,
- wykonywanie rynien,
- wykonywanie kanałów wentylacyjnych,
- kształtowanie blach nietypowych.
Gięcie blachy aluminiowej
Gięcie aluminium wykorzystujące technologię CNC realizowane jest dla arkuszy o grubości nieprzekraczającej 2,5 mm.
Gięcie blach grubych
Wykonując zlecenia obejmujące zaginanie blachy wykorzystujemy w produkty o grubości 0,5 mm, 0,7 mm, 1 mm, 1,5 mm.
Nowoczesna oraz wysokiej jakości maszyna, na której pracujemy pozwala przygotowywać nie tylko obróbki wykorzystywane w dekarstwie. Pozwala także tworzyć inne, naprawdę skomplikowane elementy, które mogą być wykorzystywane w różnych branżach.
Gięcie stali
Stal nierdzewna wykorzystywana jest w przypadku realizacji zleceń dotyczących w szczególności pokryć dachowych oraz ścian. W przypadku projektów wymagających gięcie stali nierdzewnej, możliwe jest kształtowanie produktów o maksymalnej grubości 0,7 mm.
Cennik gięcia blach
Cennik gięcia blachy ustalany jest w oparciu o konkretny szablon lub indywidualny projekt klienta. Wycena prowadzona jest przez naszego doświadczonego specjalistę, który służy swoją fachową wiedzą, doradzając klientom optymalne rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu!
Wykwalifikowani specjaliści
